מה זה "חומר מצולם"? (חלק ב')

והפעם, מה זה שקופיות?

אז סיפרנו על הדרך ה"עתיקה" לפיתוח והדפסת תמונות שאותן הכנסנו לאלבומים מסוגים שונים והראנו למשפחה וחברים, אבל ה"שוס" (אירוע גדול ב'זקנית') היה "ערב שקופיות".

השקופיות היו מצולמות על "פילם" מיוחד והיו נשלחות רוב השנים לפיתוח במעבדה בחו"ל (לרוב מעבדות קודאק). לאחר המתנה של מספר שבועות או יותר (חו"ל אמרנו) ערימת השקופיות הייתה חוזרת והורינו היו אוספים את המשפחה ו/או החברים, מכניסים את השקופיות למקרן (תורה שלמה) ועושים ערב שקופיות חגיגי על גבינות ויין ומספרים בחוויות הטיול (לרוב טיול לחו"ל).

היום כאשר מספר מקרני השקופיות התקינים אפסי ולנכדים ולשאר המשפחה אין סבלנות לראות תמונות על הקיר ובטח לא לשמוע את הסיפורים מאז, מומלץ לסרוק את השקופיות למחשב וכמובן באיכות טובה תוך כדי ניקוי אבק ותיקוני צבע במידת הצורך.

אנו מבצעים סריקת שקופיות באיכות של 1200dpi  וכך תוכלו לשתף את התמונות במדיות הדיגיטליות כאלבומים ויהיה אפשר להקרין אותן בצורה מודרנית במחשב ולצרף אותן לספרים דיגיטליים, מצגות ועוד.

שתף את הפוסט

התחילו כבר עכשיו לשמר את הזיכרונות שלכם

השאירו שם פרטי וטלפון וניצור עמכם קשר בהקדם

כתבות שאולי יעניינו אותך

Uncategorized

המרת סרטי 8 מ"מ

המרת סרטי 8 מ"מ לקובץ דיגיטלי הצילום בסרטי 8 מ"מ שימש את העולם כדי לשמור על רגעים חשובים וחויות משפחתיות. הטיול בר מצווה, הטיול לחו"ל,